Патологічна залежність від азартних ігор (ігроманія) – це серйозна проблема для сучасного суспільства. Незадовільний контроль за областю грального бізнесу і поширення ігрових майданчиків в мережі Інтернет призвели до зростання ігроманії серед населення  практично у всіх вікових групах.

Численні лотереї, букмекерські контори та онлайн-казино багатьом здаються абсолютно нешкідливими, схожими на хобі, яке допомагає зайняти час і зняти стрес. Однак за статистичними даними, таке захоплення часто переростає в нав’язливу ідею розбагатіти, від якої дуже складно позбутися. Залежні від ігроманії втрачають над тим, що відбувається контроль, не можуть припинити гру і зупинитися. Ставки постійно зростають, а сеанси гри тривають довше. Тому першим кроком до позбавлення від ігроманії є визнання гравцем своєї проблеми і необхідності лікування.

Ігроманія, як і багато інших залежності, формується поступово і проходить кілька певних етапів. Основні стадії розвитку ігрової залежності:

  • перша – основа лудоманії, яка проявляється підвищеною тягою до гри;
  • друга – характеризується збільшенням частоти ігор, появою психологічного дискомфорту під час перерв, що супроводжується дратівливістю і занепокоєнням;
  • третя – наголошується непереборне бажання грати, причому ігроманії вже не настільки важливий результат, а метою стає виграш, а сама участь. Сім’я, друзі, робота відступають на задній план і всі свої думки людина концентрує тільки на грі і тому, що з нею пов’язано.

Ігроманія – це важкий психічний розлад, яке тягне за собою самі несприятливі наслідки: від руйнування сім’ї до проблем з правоохоронними органами. Її постійною супутницею є депресія, яка нерідко призводить до суїциду.

Якщо ви помітили у близького перераховані симптоми, тим більше якщо з дому стали пропадати гроші і цінні речі, а в гру вкладаються всі зароблені кошти або людина влазить в борги, вам знадобиться ігроманія допомога у Вінниці. Наші фахівці допоможуть ігроманії розібратися в причинах залежності, змінити ціннісно-смислові орієнтири і стиль життя, щоб назавжди позбутися від неї.

Як тимчасовий захід купірування ігроманії може застосовуватися кодування. Воно проводиться за допомогою гіпнозу, НЛП-технік, емоційно-стресових методик, автотренінгів. Оскільки ігроманія руйнує сім’ю і добробут людини, то доцільно спочатку призупинити її, а потім зайнятися реабілітацією психіки.