Як кинути пити? – таким питанням задаються як алкоголезалежні, так і їх рідні і близькі. Справа вся в тому, що кинути пити дуже складно. Чому? Всупереч думці громадськості, що це звичка, спосіб життя або розбещеність, алкоголізм – це тяжке захворювання, яке не стільки фізична, скільки психологічна залежність, зміна цінностей і поглядів на життя.

Крім того, давайте визначимося з поняттям, як ви хочете кинути пити, це може бути:

  • просто вихід із запою;
  • бажання кинути пити назавжди.

Якщо ви хочете кинути пити алкоголь назавжди, з цим питанням спробуємо розібратися в цій статті.

Ваш перший головний крок, щоб кинути пити алкоголь!

Щоб кинути пити алкоголь, необхідно розуміти кілька важливих речей.

Одразу поміняти свій внутрішній світ, менталітет, спосіб життя, до яких звик протягом багатьох років, і почати дивитися на життя так, як на неї дивиться твереза  людина, практично неможливо. Це все одно, що викинути рибу на сушу і чекати, що вона тут же стане сухопутною. Щоб кинути пити, необхідно переосмислити значимість спиртного в вашому житті, відповівши самому собі на наступні питання:

  • ви думаєте, що алкоголь – це не наркотик? Тоді чому після звичайного виведення з запою, ви повертаєтеся до вживання знову і знову? Чому для зняття абстинентного синдрому необхідно випити? Тому що алкоголь – це наркотик, який викликає потужну фізичну і психологічну залежність!
  • завжди є привід, щоб випити? А без випивки хіба радості і горе в житті тьмяніють? Ні! Якщо у вас народився син, і ви за це не випили, хіба радість стане менше?
  • спиртне допомагає розслабитися і впоратися зі стресом? А вирішує воно ці проблеми? Іде стрес, коли ви тверезієте? Звичайно, ні! Більш того, з вживанням людина втрачає здатність розслабитися самостійно за допомогою інших методів.
  • міцні напої додають впевненості в собі? З ким? Для тих, з ким можна спілкуватися за пляшкою, впевненість не потрібна. А ті, в спілкуванні з якими вам не дістає впевненості, що не будуть спілкуватися з п’яним чоловіком.

Для чого всі ці питання? Вони дають явно зрозуміти, що залежні звеличують спиртні напої, надають їм велику значимість.

Як кинути (покинути) пити за допомогою фахівців?

Багато хто ставить собі запитання, як кинути пити алкоголь, якщо самостійно не виходить? На це питання відповідь проста – за допомогою професіоналів, в арсеналі яких є два дієвих методу:

  • кодування від алкоголізму;
  • реабілітаційний центр для алкоголіків.

Кодування допоможе вам на деякий час (1-2 роки) блокувати тягу до алкоголю, якщо за цей час ви навчитеся розслаблятися, радіти життю, знайдете захоплення, виберете свій вид спорту, то по закінченню терміну кодування ви самі не захочете повертатися до колишнього життя.

Якщо з яких-небудь причин ви розумієте, що самостійно у вас не вийде виконати необхідні умови, то на допомогу прийдуть психотерапевти з програмою реабілітації, де ви відкриєте для себе новий світ, свої здібності і можливості, знайдете нових друзів, навчитеся отримувати задоволення від тверезого життя.