Надання медичної допомоги хворим з важкими соматичними захворюваннями обов’язково має включати психотерапевтичний супровід пацієнта і членів його сім’ї на всьому протязі лікування.

У нашій клініці під керівництвом психолога, психотерапевта розроблені програми психологічного супроводу пацієнтів з важкими захворюваннями, а також членів їх сім’ї, спрямовані на:

  • подолання стресу, пов’язаного з початком захворювання;
  • поліпшення переносимості лікування;
  • збереження якості життя.

Ефективність психотерапії.

Важкі соматичні захворювання є стресом, який в умовах відсутності спеціалізованої допомоги може провокувати розвиток психічних розладів, наприклад, депресій або тривожних розладів, а також соціальних дезадаптацій.

Дослідження показують, що психологічна підтримка в рамках основного лікування не тільки дозволяє пацієнтові отримати інформацію про різні аспекти захворювання, знижує стрес і емоційне напруження, а й значно підвищує ефективність терапії.

Психотерапевтична підтримка в Вінниці.

Щоб виключити розвиток емоційних реакцій на стрес, необхідно своєчасно, якомога раніше з того моменту, як пацієнт дізнався про своє захворювання, забезпечити йому психотерапевтичну підтримку.

Така допомога в психотерапевтичній клініці забезпечується завдяки використанню технологій когнітивно-поведінкової терапії та спеціалізованої роботі з диханням і тілом.

Це дозволяє при лікуванні онкологічних та інших важких соматичних захворювань контролювати симптоми хвороби, знизити вираженість побічних ефектів, підвищити поріг чутливості до болю, поліпшити якість життя.

Спільно з пацієнтом і його сім’єю ми вибудовуємо певну послідовність кроків, які допомагають не тільки подолати захворювання, але і в подальшому самостійно знаходити правильне рішення в складних ситуаціях.

Психологічна підтримка пацієнтів на стадії ремісії.

Ремісія захворювань – етап, до якого прагнуть і лікарі, і пацієнти. Однак, різні типи захворювань, види і методи терапії і безліч інших чинників визначають індивідуальні особливості етапу ремісії, в тому числі і терміни її настання.

Психологічна підтримка хворих на стадії ремісії є одним з основних етапів на шляху до одужання таких пацієнтів. І якщо на стадії активного лікування, роль психотерапії очевидна (співволодіння з хворобливою симптоматикою, побічними ефектами терапії, депресивними переживаннями і тривогою і ін.), то для того щоб розібратися в ролі психологічних чинників на етапі ремісії, необхідно розуміти, що захворювання несе за собою великі зміни в організмі, і в цьому випадку можлива поява обмежувального поведінки, що не кращим чином може вплинути на процес одужання (в деяких випадках значно уповільнюючи його). Відвідуючи на етапі ремісії психологічні групи та індивідуальні психологічні консультації, пацієнти змінюють свій стиль поведінки, навчаються техніці самодопомоги і самопідтримки, завдяки чому кожен, хто пройшов через цю хворобу, може жити більш повним і гармонійним життям.