Азарт – один з найпоширеніших людських пороків, здатний викликати не тільки ефект радості і ейфорії, але і приносити горе в сім’ю, адже часто саме він не піддається ефективному контролю, переростає в згубну залежність, повністю змінює життя людини і його найближчого оточення.

Азартні люди схильні до необдуманих вчинків, вони можуть місяцями сидіти за комп’ютером або в гральних закладах, проводити час в соціальних мережах, проживаючи альтернативну життя, яку дуже складно або неможливо побудувати в реальності. Залежність від азартних ігор, комп’ютерів і соціальних мереж – це серйозна проблема, яка без своєчасної допомоги може призвести до тяжких наслідків.

Ігроманія – це хвороба і її потрібно лікувати.

Ігроманія і залежність від інтернету є патологічним станом організму, що супроводжується психологічною прихильністю до якого-небудь виду азартних розваг: комп’ютерні та мобільні ігри, ставки, класичні казино, карти, соціальні мережі, різні інтернет ресурси і т.д.

Залежність виникає в період, коли віртуальний світ і почуття азарту починають переважати в реальному житті людини. Як правило, до основних причин розвитку патології відносять нерозділені конфлікти, почуття невпевненості в собі, відсутність самореалізації, а також нездатність адекватно висловити власне незадоволення і агресію.

Як і будь-яке інше захворювання, ігроманія має специфічну симптоматику:

  • людина проводить багато часу в соціальних мережах, набагато більше, ніж планувала. Присутнє нав’язливе бажання сходити до грального закладу, щоб спробувати власну удачу, а також щира впевненість в тому, що від гри можна отримати реальний дохід і розбагатіти;
  • людина починає ігнорувати свої домашні обов’язки, а через деякий час, починає шукати причини, для того щоб пропустити навчання або роботу, заради кількох годин у грі;
  • у відповідь на аргументовані доводи, хворий повністю відмовляється визнати, що у нього є комп’ютерна залежність або пристрасть до азартних ігор. Придумує відмовки: більше нічим зайнятися, я так розслабляюся або зовсім проявляє агресію по відношенню до своїх близьких, друзів, знайомих;
  • приділяє ігровому персонажу набагато більше часу ніж собі: залежному дуже важливо, щоб персонаж був у відмінному стані, але абсолютно неважливо як він виглядає сам;
  • робить спроби «сховатися» в мережі від реальних життєвих проблем.

Лікування ігроманії у Вінниці.

З огляду на схожість ігроманії з наркотичною та алкогольною залежністю, фахівці наркологічної клініки, для лікування комп’ютерної ігрової залежності, застосовують багаторічний професійний досвід і напрацьовані методики, які довели свою ефективність на практиці.

Для того, щоб визначити оптимальний метод лікування ігроманії, всі пацієнти клініки проходить попереднє медико-психологічне обстеження, що дозволяє визначити першопричину розвитку захворювання.