Депресією називають розлад психічного здоров’я, що супроводжується цілим комплексом станів, в тому числі: втратою здатності до емоційних переживань, розладом мислення, зниженим настроєм, почуттям безвиході, погіршенням загального фізичного здоров’я і т.д.

Більшість людей, які страждають від депресії не знають про наявність своєї психологічної проблеми – вони приймають депресію як норму життя, вважають, що у них просто поганий настрій або «чорні смуги» в життя. Насправді, депресію неможливо подолати «зусиллям волі» і «сильним бажанням». При виявленні симптоматики, необхідно негайно звертатися до профільного лікаря – він проведе комплексну діагностику, визначить наявність і рівень проблеми, а також призначить адекватне лікування.

Причини виникнення депресій.

Сьогодні не встановлено точних причин розвитку депресії. Але деякі форми захворювання можуть передаватися поколіннями, що дозволяє припускати генетичну схильність до захворювання.

З інших причин розвитку депресії психотерапевти відзначають:

  • широкий спектр неврологічних і соматичних захворювань, супроводжуваних больовим синдромом і психологічним дискомфортом для хворого;
  • гострі психотравмуючі ситуації: смерть близьких людей, невдачі в особистому житті, проблеми на роботі, потрясіння державного рівня і т.д .;
  • зловживання алкоголем, прийом наркотиків, а також вживання різних психоактивних речовин, в тому числі: кофеїну і психостимуляторів;
  • порушення ритму неспання і сну. Може бути викликане як фізіологічними проблемами організму, так і частою зміною часових поясів, наприклад, при регулярних тривалих перельотах під час відряджень або відпочинку.

Точну причину розвитку проблеми може визначити тільки лікар на основі даних первинного огляду і результатів аналізів. Він визначає оптимальний метод лікування депресії в стаціонарі або амбулаторно.

Як вийти з депресії – методи лікування.

Методи лікування і симптоми депресії у жінок, можуть істотно відрізнятися від методів лікування і симптомів депресії у чоловіків. В абсолютній більшості випадків, для лікування повинен використовуватися тільки індивідуальний підхід, заснований на даних первинного огляду і результати аналізів конкретного пацієнта.

В процесі лікування застосовується два основні методи: психотерапевтичний і медикаментозний. Психотерапія є основою успішного лікування, що дозволяє знайти контакт між пацієнтом і лікарем, визначити причину виникнення патології, а також сформувати правильне ставлення до подій в житті подій.

Спеціалізована психіатрична клініка, надає послуги професійного лікування депресії у Вінниці на будь-яких етапах розвитку проблеми. У нас працюють висококваліфіковані фахівці з багатим успішним досвідом в профільній сфері.

У клініці створені всі умови для комфортного стаціонарного і амбулаторного лікування. Пацієнтам надається тільки індивідуальний підхід, істотно збільшує шанси на успішне лікування.